Заповнення та ведення трудової книжки приватним підприємцем

Опубликовано: 21.10.2018

видео Заповнення та ведення трудової книжки приватним підприємцем

Как правильно прошивать документы?

Дуже часто у приватних підприємців, а вірніше сказати фізичних осіб-підприємців (далі – ФОП) виникають різні питання, пов’язані з оформленням та веденням трудових книжок на своїх найманих працівників. Відповіді на найпоширеніші з них ви знайдете у нашій статті. Також ви завжди можете записатися на  юридичну консультацію у наших фахівців.


Проведення перевірок фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку

Трохи передісторії:

Трудова книжка була придумана ще в 17 столітті у Франції. У радянському союзі трудова книжка служила одній єдиній меті – підтвердити трудовий стаж людини при нарахуванні їй пенсії. Цей рудимент радянської епохи існує і сьогодні. Це пов’язано з тим, що аж до 2030 року трудова книжка буде єдиним документом, яким офіційно можна буде підтвердити наявність трудового стажу отриманого в період роботи до 2000 року.


The Rich in America: Power, Control, Wealth and the Elite Upper Class in the United States

Відзначимо, що з 2000 року в Україні працює електронний реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового соціального страхування та особам, які вийдуть на пенсію в 2030 році, пенсію вже будуть нараховувати виходячи з даних згаданого реєстру.

Останнім часом в Україні заговорили і про введення електронних трудових книжок. Але, з огляду на, що ні законодавець, ні Кабінет міністрів України не поспішати вносити зміни в нормативно-правові акти, пов’язані з використанням трудових книжок, то у всіх господарюючих суб’єктів залишається обов’язок вести трудові книжки на своїх працівників.

Якщо я зареєструвався як ФОП, чи повинен я зробити собі запис в трудову книжку?

Відповідь на це питання – ні, не повинен.

Обґрунтовується це тим, що в розумінні закону ФОП не є найманим працівником, а забезпечує себе роботою самостійно. Трудові книжки ведуться тільки на найманих працівників з метою, що б ті могли підтвердити свій трудовий стаж. Тому запис про те, що людина зареєструвався як ФОП не вноситися в його трудову книжку.

Якщо я беру на роботу людей, чи потрібно мені заповнювати на них трудові книжки?

Якщо ФОП бере собі на постійну роботу працівників або студентів на стажування, він зобов’язаний внести про це запис в їх трудову книжку. При цьому запис робиться в трудові книжки тільки тих співробітників, які працюють з ФОП за трудовим договором більше 5 днів (ст. 48 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) та пункт 1.1. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінсоцзахисту та Мін’юсту № 58 від 29.07.93 р (далі – Інструкція № 58)).

Запис про прийом на роботу працівника, повинен бути зроблений протягом одного тижня після того як людина приступить до роботи, після чого трудову книжку необхідно повернути назад працівнику. Під час роботи трудова книжка зберігається у працівника. (П. 2.21-1 Інструкції № 58).

Також потрібно додати, що на сьогоднішній момент не потрібно реєструвати укладеного трудового договору в центрі зайнятості, проте з’явився обов’язок довести до відома про найнятого працівника податкової інспекції, в якій ФОП узятий на облік. В іншому випадку передбачені великі штрафи, про розмір яких ви можете детально прочитати в інших наших статтях.

Де повинна зберігатися трудова книжка?

Згідно вимог КЗпП України, при укладенні трудового договору між фізичними особами – трудова книжка зберігається у самого працівника. При цьому ми рекомендуємо зробити лист контролю, в якому співробітник під розпис буде повідомляти про отримання трудової книжки із записом про прийняття або звільнення.

Якщо ФОП бере на роботу співробітника без досвіду роботи, чи має він право заводити на нього трудову книжку і робити перший запис?

Так має.

ФОП не просто має право заводити трудову книжку і робити перший запис, а зобов’язаний це зробити, в разі якщо працівник працює у нього на підставі трудового договору більше 5 днів.

У зв’язку з цим часто виникає питання з приводу заповнення трудових книжок підприємцями, які працюють без печатки. Серед юристів і бухгалтерів існують різні думки з цього приводу.

Прихильники ліберального підходу вважають, що робота без печатки не заважає ФОП вносити записи до трудової книжки працівника. Статтею 58-1 Господарського кодексу України скасовано обов’язок суб’єктів господарювання мати печатку, тобто наявність печатки не обов’язково. Всі записи підприємець, що працює без печатки, буде завіряти своїм підписом.

У листі Мінсоцполітики України від 03.12.2015 р № 492/06 / 186-15 пояснюється, що в питанні оформлення трудової книжки для працівника, який працевлаштовується вперше, слід керуватися нормами КЗпП. У разі відсутності у ФОП друку, записи в трудовій книжці засвідчуються його підписом.

Однак, більш реалістично налаштовані юристи відзначають, що при цьому Інструкцію №58 ніхто не міняв і будь-який лист-роз’яснення не може за своєю юридичною силою бути важливіше офіційно затвердженого нормативного акта.

У підсумку, якщо ви переконаний противник печаток – ви можете завіряти записи в трудовій книжці своїм підписом.

При цьому потрібно звернути увагу ФОП на такі особливості заповнення трудових книжок:

Записи про посади працівників виконуються відповідно до найменування професій і посад, зазначених у Класифікаторі професій ДК 003: 2010, затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р № 327 .; Записи про звільнення найманих працівників повинні проводитися в точній відповідності з формулюваннями КЗпП, т. Е. З посиланням на відповідну статтю і пункт. Догани в трудовою книжку не заносяться.

 

На завершення потрібно сказати, що щоб уникнути штрафів за недотримання трудового законодавства, процес оформлення співробітників і ведення кадрового діловодства краще доручити людині або фірмі з досвідом роботи в цій сфері, так як розмір штрафів, встановлених у 2017 році значно збільшено. Ми професійно супроводжуємо ФОП з найманими працівниками і будемо раді співпрацювати з Вами.

Дата актуалізації статті – березень 2017 р

Якщо стаття була Вам корисна, Вы можете поділитися нею:

© 2008-2011 ОАО "Нарьян-Марский объединенный авиаотряд"

rss